آموزش تصویری تابلو خوانیِ بورس

تابلو خوانی در بورس یکی از تکنیک‌های میان تحلیلی است که در کنار تحلیل بنیادی و تکنیکال، به بعد سوم بورس معروف است. به علت پیچیده‌گی ظاهری تابلوی معاملاتی یک سهم، آموزش تابلوخوانیِ بورس به کمک تصاویر گویا یکی از دغدغه‌های افراد تازه وارد به بازار سرمایه است. اگر شما با جستجوی عبارت “آموزش تصویری تابلو خوانی بورس” به این صفحه راهنمایی شده‌اید، دقیقا جای درستی آمدید. تیم آموزشی سهم شناس با درک نیاز افرادی که قصد دارند به آموزش تابلوخوانی مقدماتی و حرفه‌ای بپردازند و با توجه به نبود منبعی مناسب در این زمینه، اقدام به نگارش مقاله‌ای کامل تحت عنوان”آموزش تابلوخوانی در بورس (مقدماتی و پیشرفته) کرده است که هم اکنون در اختیار شما قرار دارد. با همراه باشید تا به توضیح و نحوه استفاده از این مقاله بپردازیم.

تابلو خوانی در بورس به چه معنی است؟

در ابتدا باید بگوییم تابلوخوانی در بورس به معنی دریافت اطلاعات مختلف درباره یک سهم بورسی با بررسی تابلوی معاملاتی آن سهم می‌باشد. این اطلاعات میتواند شامل طیف گسترده‌ای از اطلاعات باشد. به تصویر زیر نگاه کنید.

تابلو خوانی در بورس
تصویر تابلوی معاملاتی یک سهم در بورس

این تصویر تابلوی معاملاتی یک سهم در بورس است که توسط سایت مدیریت فناوری بورس (TSETMC) برای تمامی نمادهای بورسی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. همان طور که مشاهده می‌کنید در نگاه اول کمی پیچیده به نظر میرسد اما با یادگیری کامل این تابلو می‌توانید اطلاعات زیادی را از معاملات سهم بدست آورید. اطلاعاتی که با یک نگاه میتوان از این تابلو بدست آورد شامل موارد زیر است:

 • قیمت روز سهم (پایانی و آخرین معامله)
 • میزان رشد قیمت سهم نسبت به دیروز
 • دامنه مجاز و بازه قیمتی روز سهم
 • حجم معاملات روز سهم
 • تعداد کل سهام یک شرکت و شناوری سهم
 • سود سالانه سهم
 • اطلاعاتی مربوط به شرکت‌های همگروه سهم
 • اطلاعات مربوط به معامله‌گران حقیقی و حقوقی
 • نمودار روزانه سهم
 • تابلوی سفارشات خرید و فروش
 • اطلاعیه‌های جدید شرکت در کدال

دقت کنید تمامی این اطلاعات تنها با یک نگاه به تابلوی معاملاتی سهم قابل دریافت است. این بخش از آموزش تابلوخوانی معمولا با عنوان تابلوخوانی مقدماتی شناخته می‌شود. اما در تابلوخوانی پیشرفته که بسیاری از معامله گران حرفه‌ای آن را بکار می‌گیرند، اطلاعات بسیار فراتر از حد تصور را تنها از همین تابلو معاملاتی دریافت می‌کنند که در ظاهر برای همه کس قابل مشاهده نیست.

آموزش تصویری تابلوخوانی مقدماتی بورس

همان طور که ذکر کردیم اولین مرحله برای شروع تابلوخوانیِ بورس، فراگیری تابلوخوانی مقدماتی است. اگر شما با تابلوی معاملاتی سهم هیچ گونه آشنایی ندارید، ما در یک مقاله کامل این موضوع را با تصاویر متعدد که شامل 15 تصویر است به صورت جزء به جزء آموزش داده‌ایم. این اموزش شامل دو موضوع زیر است:

 • نحوه دسترسی به تابلوی معاملاتی هر سهم
 • آشنایی با تمامی جزئیاتی که در تابلوی معاملاتی سهام وجود دارد

در ادامه لینک این مقاله آورده شده است.

آموزش تابلو خوانی بورس (رایگان)

برای آموزش مقدماتی تابلو خوانی در بورس به صورت کاملا رایگان می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله‌ی جامع تابلوخوانیِ مقدماتی را مطالعه کنید.

آموزش مقدماتی تابلو خوانی بورس

علت اینکه بر رایگان بودن این مقاله تاکید میکنیم این است که همین آموزش‌های پایه‌ای معمولا در بسته‌های آموزشی گران قیمت به افراد مبتدی فروخته می‌شود.

آموزش تصویریِ تکنیک‌های تابلوخوانی پیشرفته

بعد از اینکه با تابلوی معاملاتی آشنا شدید زمان آن رسیده‌ است که با تکنیک‌های پیشرفته تابلوخوانی آشنا شوید. به کمک تکنیک‌های تابلوخوانی پیشرفته می‌توانید به پیش بینی آینده قیمت، تنها با تکیه بر مشاهدات از روی تابلوی معاملات بورس نایل آیید. در واقع در این روش معامله‌گر بدون نیاز به تحلیل تکنیکال یا تحلیل بنیادی میتواند تنها با پیگیری جریان سفارشات سهم و تابلوخوانی، آینده قیمتی یک سهم را پیش بینی کند. البته این تکنیک نمیتواند همه موقعیت‌های خرید را برای شما مشخص کند اما در پیدا کردن برخی از روند‌های شارپ قیمتی بسیار کارایی دارد.

آموزش گام به گام تحلیل بنیادی برای انتخاب سهم مناسب

برای دانلود کتاب آموزش گام به گام تحلیل بنیادی روی لینک زیر کلیک کنید.

آیا میخواهید در بورس به موفقیت برسید؟ آیا نمیدانید چگونه یک سهم را از منظر بنیادی تحلیل کنید؟ نبود منبع آموزشی مناسب در زمینه تحلیل بنیادی انگیزه ای شد تا در یک کتاب آموزشی به زبانی کاملا ساده و کاربردی، به کمک تصاویر گویا و آموزش گام به گام، روش انتخاب یک سهم را بر اساس نکات بنیادی آموزش داده ایم. قطعا این روش آموزشی را در هیچ کجا پیدا نخواهید کرد! این کتاب الکترونیکی را به تمام کسانی که می خواهند در بازار بورس به موفقیت مستمر برسند توصیه میکنیم .

خرید و دانلود کتاب (قیمت با تخفیف: 45 هزار تومان)

تابلوخوانی شاید تنها روشی است که دقیقا در لحظات خاصی از بازار میتواند شما را در آستانه بزرگترین رالی‌های صعودی قرار دهد و واقعا سودآور باشد. شاید این ادعا کمی عجیب باشد، اما همین حالا به یک مثال واقعی توجه کنید که مستندات آن کاملا موجود است.

به لینک زیر مراجعه کنید (یک مثال واقعی): این لینکِ یکی از پست‌های صفحه سهم شناس در اینستاگرام است که در تاریخ 24 اسفند ماه 98 در پیج گذاشته شده است. کپشن این پست را دقیقا مطالعه کنید. واقعا این پست یک کلاس درس است. بعد از مشاهده و مطالعه این پست به ادامه بحث توجه کنید.

وخارزم (یک مثال واقعی از سیگنال‌یابی تنها با کمک تابلوخوانی)

همانطور که دیدید برای پیش بینی آینده روند سهم وخارزم نه از تحلیل تکنیکال استفاده کردیم نه از تحلیل بنیادی. درست یک روز قبل از اصلاح بازار در تاریخ 23 اسفند ماه، وخارزم صف خرید 150 میلیونی را به خود دید. در حالی که میانگین حجم معاملات ماهانه این سهم بسیار کمتر از این حرف‌ها بود و در واقع صف 150 میلیونی یک چیز غیر عادی در این سهم بود. اما درست فردای آن روز شاخص وارد فاز اصلاحی شد و خوب در کپشن پست توضیحات کامل را مشاهده کردید. قیمت وخارزم در آن تاریخ 380 تومان بود و فردای ان روز نیز در قیمت 380 تومان می‌توانستید سهم را شکار کنید.

اما یک ماه بعد …

تصویر زیر مربوط به تابلوی معاملاتی سهم وخارزم در تاریخ 2 اردیبهشت 99 است. دقیقا یک ماه و 8 روز بعد قیمت وخارزم به 988 تومان رسید و همچنان صف خرید بود. 165 درصد رشد تنها در یک ماه!!!

هیچ تحلیلگر بنیادی و تکنیکالی بدون تابلوخوانی نمی‌توانست اینچنین به موقع، زمان دقیق شروع یک رالی شارپ را در این سهم تشخیص دهد. این یک مثال واقعی به همراه مستندات کامل بود تا به قدرت تکنیک‌های تابلوخوانی پیشرفته پی ببرید. این تکنیک‌ها در سایه تجربیات سالها مشاهده تابلوی معاملاتی بدست آمده است که در واقع در هیچ کتابی به آنها اشاره نمی‌شود.

ایبوک آموزش تصویریِ تابلو خوانی پیشرفته (PDF)

تیم آموزشی سهم شناس تجربیات خود در زمینه تابلو خوانی را در قالب یک کتاب الکترونیکی (ایبوک) در اختیار شما قرار داده است. این ایبوک به کمک تصویرهای گویا تمامی این تکنیک‌ها را به شما آموزش داده است. هزینه‌ای که برای این جزوه در نظر گرفته شده است در قبال ارزشی که دریافت خواهید کرد واقعا ناچیز است. این کتاب الکترونیکی دارای 22 صفحه با فرمت PDF است که با قیمت 25 هزار تومان می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود ایبوک آموزش تابلوخوانی پیشرفته بورس

فهرست مطالب این ایبوک را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

تابلو خوانی در بورس PDF

مهم ترین مباحث این ایبوک شامل موارد زیر است:

✅ تابلو خوانی و ترفند خرید سهم از صف فروش.
✅ تشخیص ورود پول هوشمند به یک سهم.
✅ محاسبه‌ی قدرت خریدار و فروشنده.
✅ تشخیص کد به کد در بورس به کمک تابلوخوانی.
✅ سیگنال‌های خرید و فروش حقوقی در تابلوخوانی.
✅ اردر ترس در تابلوخوانی.
✅ شناسایی سهم‌های خشک و مستعد رشد بازار

ایبوکِ آموزش تصویری تابلو خوانیِ بورس را به تمام کسانی که می‌خواهند در بازار سرمایه به موفقیت مستمر برسند و با زوایای پنهان این بازار آشنا بشوند توصیه می‌کنیم.

آموزش گام به گام تابلوخوانی پیشرفته در بورس

برای دانلود کتاب آموزش گام به گام تابلوخوانی پیشرفته روی لینک زیر کلیک کنید.

تابلوخوانی در کنار تحلیل بنیادی و تکنیکال، بعد سوم بورس است. همه چیز در تابلوی معاملات سهم وجود دارد، اطلاعاتی که شاید در نگاه اول کسی متوجه آنها نشود اما با یادگیری تکنیک های تابلو خوانی و بازار خوانی می توانید به اطلاعات زیادی دست پیدا کنید و بر این اساس معاملات پر سودتری داشته باشید. در کتاب آموزش تابلو خوانی پیشرفته به مطالبی خواهیم پرداخت که در هیچ کلاس یا کتابی به شما آموزش نمی دهند. تکنیک هایی که حاصل سالها تجربه در بازار سرمایه است.

خرید و دانلود کتاب (قیمت با تخفیف: 39 هزار تومان)

پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را نیز بخوانید

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پکیج آموزش معاملات 90 درصدی

برای مشاهده توضیحات بیشتر، خرید و دانلود پکیج، روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده پکیج آموزشی