بازگشت دامنه نوسان بورس به حالت قبل!

بالاخره شر دامنه نامتقارن از سر بازار کم شد!

امروز 25 اردیبهشت 1400 به صورت رسمی دامنه مجاز نوسان بورس تهران از منفی 3 تا مثبت 6 به منفی 5 تا مثبت 5 تغیر کرد.

بعد از چند ماه وقت کشی و ایجاد انباشتگی عرضه و سایلنت شدن بازار سکانداران و مسئولان بازار بورس به نقطه اول رسیدند! از امروز دامنه نوسان بورس به حالت سابق 5- تا 5+ برگشت ولی به علت انباشتگی عرضه، سهم‌هایی که در این چند وقت در صف فروش قفل بودند و کاهش قیمت نداشتند همچنان صف فروش هستند. از آن طرف سهم‌هایی که در این مدت نقدشوندگی داشتند و اصلاح قیمتی کردند، با دامنه جدید احتمالا روند بهتری خواهند گرفت.

اثرات دامنه نوسان نامتقارن ادامه دارد

بازار هنوز شبیه ماشینی است که دو چرخ آن روی گاز و دو چرخ آن روی ترمز است!! از زمان تصویت قانون عجیب دامنه نامتقارن نصفی از نمادهای بازار در صف فروش قفل بوده و هیچ اصلاح قیمتی نداشته (عمدتا سهم‌های کوچک) و این نصفه بازار همان دو چرخی است که روی ترمز قرار دارد، افرادی که به نقدینگی نیاز دارند (حقوقی و حقیقی) مجبور هستند سهم‌هایی که نقدشوندگی دارند را بفروشند، چون نصف سبد بورسی انها اصلا معامله نمی‌شود و قفل است.

آموزش گام به گام تحلیل بنیادی برای انتخاب سهم مناسب

برای دانلود کتاب آموزش گام به گام تحلیل بنیادی روی لینک زیر کلیک کنید.

آیا میخواهید در بورس به موفقیت برسید؟ آیا نمیدانید چگونه یک سهم را از منظر بنیادی تحلیل کنید؟ نبود منبع آموزشی مناسب در زمینه تحلیل بنیادی انگیزه ای شد تا در یک کتاب آموزشی به زبانی کاملا ساده و کاربردی، به کمک تصاویر گویا و آموزش گام به گام، روش انتخاب یک سهم را بر اساس نکات بنیادی آموزش داده ایم. قطعا این روش آموزشی را در هیچ کجا پیدا نخواهید کرد! این کتاب الکترونیکی را به تمام کسانی که می خواهند در بازار بورس به موفقیت مستمر برسند توصیه میکنیم .

خرید و دانلود کتاب (قیمت با تخفیف: 45 هزار تومان)

همین موضوع فشار فروش را روی سهمی که کمی مثبت می‌شود و نقدشونگی دارد بسیار زیاد میکند (عمدتا سهم‌های بزرگ)، این وضعیت هم فقط به خاطر طرح شکست خورده دامنه نامتقارن ایجاد شده است.

راهکار برون رفت از این وضعیت و برگشت شرایط عادی به بازار

راهکار منطقی در این شرایط این است که اجازه بدهند همه سهم‌هایی که در صف فروش قفل بودن و هستند، بدون دامنه نوسان کشف قیمت بشوند که در این قسمت هم مسئولان و ناظر بازار دارند سلیقگی عمل میکنند. رفع گره قانون خوبی است به شرطی که برای همه سهم‌ها به طور هم زمان اجرا شود، تا وقتی عرضه و تقاضا به صورت طبیعی قیمت را تعیین نکند وضع بازار به همین منوال خواهد بود و اصلا نمیتوان اسم آن را بازار گذاشت!

در حال حاضر کلیت بازار این پتانسیل را دارد که به سادگی به تعادل برسد و شرایط بازار عادی شود. به شرطی که اراده‌ای برای این کار وجود داشته باشد.
25 اردیبهشت 1400

آموزش گام به گام تابلوخوانی پیشرفته در بورس

برای دانلود کتاب آموزش گام به گام تابلوخوانی پیشرفته روی لینک زیر کلیک کنید.

تابلوخوانی در کنار تحلیل بنیادی و تکنیکال، بعد سوم بورس است. همه چیز در تابلوی معاملات سهم وجود دارد، اطلاعاتی که شاید در نگاه اول کسی متوجه آنها نشود اما با یادگیری تکنیک های تابلو خوانی و بازار خوانی می توانید به اطلاعات زیادی دست پیدا کنید و بر این اساس معاملات پر سودتری داشته باشید. در کتاب آموزش تابلو خوانی پیشرفته به مطالبی خواهیم پرداخت که در هیچ کلاس یا کتابی به شما آموزش نمی دهند. تکنیک هایی که حاصل سالها تجربه در بازار سرمایه است.

خرید و دانلود کتاب (قیمت با تخفیف: 39 هزار تومان)

پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را نیز بخوانید

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پکیج آموزش معاملات 90 درصدی

برای مشاهده توضیحات بیشتر، خرید و دانلود پکیج، روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده پکیج آموزشی