آموزش بورس برای تازه‌ کارها

آموزش بورس به افراد تازه کار از آن جهت سخت است که معمولا افراد باتجربه و اساتید بورسی به دلیل اینکه همه چیز برایشان روشن و بدیهی به نظر میرسد به درستی نمی‌توانند درک کنند که حتی مسائل پایه‌ای و ابتدایی بورس نیز برای تازه کاران ممکن است مبهم و پیچیده به نظر برسد. در واقع ما گاهی یادمان می‌رود که یک فرد مبتدی چه چیزهایی را نمی‌داند و برای آموزش او به چه پیش زمینه‌هایی نیاز است. از این رو آموزش بورس برای تازه‌ کارها علاوه بر اینکه به دانش کافی در زمینه بورس و بازار سهام نیازمند است، نیازمند یک معلم خوب است که خود را جای یک شخص تازه کار قرار دهد تا بتواند مطالب را به صورت الویت بندی شده و گام به گام آموزش دهد تا جای هیچ گونه سردرگمی و ابهام برای دانشجو باقی نماند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که افراد مبتدی برای آموزش بورس باید از کجا شروع کنند.

افراد تازه کار برای آموزش بورس باید از کجا شروع کنند؟

تازه کارها برای آموزش بورس باید ابتدا با مفاهیم پایه ای بورس آشنا شوند. البته این مفاهیم باید کاملا ساده سازی شده باشد و از ذکر آب و تاب دادن به مطلب پرهیز شود. همه‌ی ما زمانی که به دنیای معامله‌گری در بورس وارد شدیم در ابتدا اصلا نمی‌دانستیم سهام چیست، لذا پرداختن به مفاهیم ابتدایی از اولین مواردی است که برای آموزش بورس به افراد مبتدی باید به ان توجه کرد.

همین مسائل ابتدایی اگر به درستی تبیین و به صورت شفاف به دانشجو آموزش داده شود می‌تواند در آینده روند آموزش مسائل پیچیده‌تر را تسریع ببخشد.

در اینجا قبل از هر چیز به تعریف اولین مفاهیم پایه‌ای بورس می‌پردازیم، سپس نقشه‌ی راهی را ترسیم خواهیم کرد که با دنبال کردن آن یک فرد تازه کار می‌تواند مسیر آموزش بورس را به صورت گام به گام پیگیری کند.

بورس چیست؟

ابتدا اجازه بدهید در ابتدا از بورس یک تعریف کلی داشته باشیم و مفهوم آن تشریح کنیم. احتمالا شنیده‌اید که خیابان منیره تهران مرکز اصلی فروش لوازم ورزشی است و اگر از کاسبان تهران در این حوزه سوال کنید به شما می‌گویند “بورس لوازم ورزشی” خیابان منیره است. بورس یک کلمه فرانسوی به معنی مرکز داد و ستد است که در آن چیزی را معامله می‌کنند. بنابراین اصطلاح “بورس سهام” یا “بورس اوراق بهادار” جایی است که سهام و اوراق بهادار را در آن خرید و فروش میکنند. امروز وقتی از بورس صحبت می‌شود به صورت خاص منظور ما بورس اوراق بهادار است و معنی عام آن همان بازار است.

در گذشته که معاملات به صورت اینترنتی وجود نداشته است ساختمانی را برای خرید و فروش سهام در نظر گرفته بودند و بورس سهام واقعا شبیه بازار بود. با رشد تکنولوژی و معاملات اینترنتی، بورس سهام مفهومی مجازی شد. با این توضیحات بورس سهام یعنی فضایی متشکل از سازمان‌ها و نهادهای مختلف است که معاملات سهام در ان جریان دارد. همه معاملات در یک هسته معاملاتی مرکزی انجام و ثبت میشود که زیر نظر سازمان بورس است.

سهام چیست؟

سهام مفهومی کاملا آشنا است. حتما شما هم چیزی را بین افرادی تقسیم کرده‌اید و سهم هر کدام را مشخص کرده‌اید. همه ما در دوران کودکی خوراکی‌های خود را با دوستان خود تقسیم میکردیم و در خوراکی‌های دوستان خود سهیم می‌شدیم. یک کارخانه را در نظر بگیرید که صاحب آن قصد دارد آن را به 1000 قسمت تقسیم کند و به فروش برساند. طبعا کارخانه را نمیشود مثل خوراکی‌ها تقسیم کرد! بنابراین روی هزار برگه کاغذ قراردادی را مینوسیند و این کاغذ نشان می‌دهد که شما مالک یا سهامدار یک هزارم این کارخانه هستید. این برگه‌ها سهام نام دارد. اصطلاح “اوراق بهادار” نیز از همین کاغذ بازی‌ها آمده است. البته امروز معاملات سهام اینترنتی شده است و برگه‌های سهام مجازی شده است و شما برگه کاغذی سهم را نمی‌بینید.

آموزش بورس برای تازه‌ کارها میتواند بسیار ساده باشد اما این ساده بودن به معنی بدیهی بودن نیست.

کارگزاری چیست؟

کارگزاری بورس نهادی است نقش واسطه بین افراد و هسته معاملات را ایفا میکند. در واقع یک کارگزاری در قبال در اختیار گذاشتن پنل معاملاتی به افراد و انجام کارهای اداری مربوط به خرید و فروش سهام، از افراد کارمزد دریافت میکند. هر فرد حقیقی و حقوقی برای اینکه بتواند سهام شرکت‌های بورسی را خرید و فروش کند باید در یک کارگزاری ثبت نام کند و به واسطه آن کارگزاری می‌تواند به سیستم معاملات سهام متصل شود و معاملات خود را به صورت اینترنتی انجام دهد.

آموزش گام به گام تحلیل بنیادی برای انتخاب سهم مناسب

برای دانلود کتاب آموزش گام به گام تحلیل بنیادی روی لینک زیر کلیک کنید.

آیا میخواهید در بورس به موفقیت برسید؟ آیا نمیدانید چگونه یک سهم را از منظر بنیادی تحلیل کنید؟ نبود منبع آموزشی مناسب در زمینه تحلیل بنیادی انگیزه ای شد تا در یک کتاب آموزشی به زبانی کاملا ساده و کاربردی، به کمک تصاویر گویا و آموزش گام به گام، روش انتخاب یک سهم را بر اساس نکات بنیادی آموزش داده ایم. قطعا این روش آموزشی را در هیچ کجا پیدا نخواهید کرد! این کتاب الکترونیکی را به تمام کسانی که می خواهند در بازار بورس به موفقیت مستمر برسند توصیه میکنیم .

خرید و دانلود کتاب (قیمت با تخفیف: 45 هزار تومان)

بالغ بر صد شرکت کارگزاری در سطح ایران فعال هستند که می‌توانید به یکی از شعب این کارگزاری‌ها مراجعه کنید و کد معاملاتی خود را دریافت کنید.

آموزش بورس برای تازه‌ کارها به روش گام به گام

در تصویر زیر مسیر آموزش بورس برای تازه کارها ترسیم شده است. بعد از اینکه یک فرد مبتدی با اولین مفاهیم پایه‌ای بورس آشنا شد باید دو آموزش در دو مسیر را به طور موازی آغاز کند. این دو مسیر را ما با دو بخش کارهای عملی و روش های تحلیلی مجزا کرده‌ایم.

مسیر آموزش بورس برای تازه کارها

اولین کاری که یک فرد تازه کار که قصد ورود به دنیای بورس را دارد این است که به یکی از دفاتر پیش خوان دولت برای دریافت کد بورسی مراجعه کند. کد بورسی یک شناسه کاربری است که هر شخص حقیقی با آن کد شناخته میشود و میتواند در کارگزاری‌های مختلف با همان کد به معامله بپردازد. در همان دفاتر پیشخوان از شما سوال می‌شود که قصد دارید در کدام کارگزاری معاملات خود را انجام دهید. با انتخاب کارگزاری کد معاملاتی مربوط به ان کارگزاری نیز برای شما صادر خواهد شد.

آیا هنوز کد بورسی خود را دریافت نکرده‌اید؟ برای اطلاعات بیشتر از اینجا شروع کنید.

شروع به کار در بورس و اموزش کارهای عملی

طبق تصویر بالا کارهای عملی که برای شروع به کار در بورس باید یاد بگیرید شامل موارد زیر است که با کلیک بر روی هر کدام می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد هر یک از انها بدست آورید:

ثبت نام در سجام و دریافت کد بورسی
آشنایی با پنل معاملاتی کارگزاری‌ها
آموزش خرید و فروش سهام
نحوه دریافت سود نقدی سهام
نحوه شرکت در افزایش سرمایه‌ها
نحوه کار با نرم افزارهای تحلیلی
خرید عرضه اولیه‌ها

آموزش روش‌های تحلیل سهام برای تازه‌کارها

بعد از اینکه با نحوه خرید و فروش سهام و پنل معاملاتی آشنا شدید، سوال این است که چه سهمی را باید بخریم تا بتوانیم در بازار سهام کسب سود کنیم. اینجا است که باید با روش‌های تحلیل سهام آشنا شوید. روش‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد که در اینجا برای اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از آنها می‌توانید بر روی لینک‌های زیر کلیک کنید و مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

آموزش تحلیل بنیادی
آموزش تحلیل تکنیکال
آموزش تابلو خوانی
آموزش روانشناسی بازار

آموزش بورس برای تازه‌ کارها بسیار دشوار است چراکه دایره مسائلی که باید یک فرد مبتدی با آنها آشنا شود بسیار گسترده است. از این رو سعی کنید عجله نکنید و مطالب را به صورت گام به گام فرا بگیرید. بازار بورس همیشه وجود خواهد داشت و فرصت‌های معامله در بازار بی نهایت است.

آموزش گام به گام تابلوخوانی پیشرفته در بورس

برای دانلود کتاب آموزش گام به گام تابلوخوانی پیشرفته روی لینک زیر کلیک کنید.

تابلوخوانی در کنار تحلیل بنیادی و تکنیکال، بعد سوم بورس است. همه چیز در تابلوی معاملات سهم وجود دارد، اطلاعاتی که شاید در نگاه اول کسی متوجه آنها نشود اما با یادگیری تکنیک های تابلو خوانی و بازار خوانی می توانید به اطلاعات زیادی دست پیدا کنید و بر این اساس معاملات پر سودتری داشته باشید. در کتاب آموزش تابلو خوانی پیشرفته به مطالبی خواهیم پرداخت که در هیچ کلاس یا کتابی به شما آموزش نمی دهند. تکنیک هایی که حاصل سالها تجربه در بازار سرمایه است.

خرید و دانلود کتاب (قیمت با تخفیف: 39 هزار تومان)

پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را نیز بخوانید

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پکیج آموزش معاملات 90 درصدی

برای مشاهده توضیحات بیشتر، خرید و دانلود پکیج، روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده پکیج آموزشی