شاخص بورس 6 هزار و 440 واحد ریزش کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (16 مهر 98) نشان می‌دهد که روند صعودی شاخص با چالش مواجه شده است و به نظر میرسد این آغازی برای روند اصلاحی شاخص باشد. شاخص کل امروز با ریزش 6 هزار و 440 واحد، به 314 هزار و 469 واحد رسید.

اگرچه این اصلاح باتوجه به جهش شاخص در ماه های اخیر طبیعی به نظر میرسد اما ادامه این روند می‌تواند اهالی بازار سرمایه را نگران کند. ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران امروز به بیش از یک میلیون و 149 هزار میلیارد تومان رسیده است.

معامله گران در بورس اوراق بهادر تهران بیش از 4.9 میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 422 هزار معامله و به ارزش 2 هزار و 95 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اما امروز عمده نمادهای مهم بورسی قرمزپوش بوده و در کاهش شاخص کل بیشترین تاثیر را داشته اند. از مهمترین این نمادها می‌توان به نماد بانک ملت، مپنا، فولاد، مخابرات، وامید، وبانک، ومعادن و خدمات انفورماتیک اشاره کرد.

شاخص بازار اول بورس با کاهش 5 هزار و 122 واحد به رقم 226 هزار و 652 واحد رسید.

آموزش گام به گام تحلیل بنیادی برای انتخاب سهم مناسب

برای دانلود کتاب آموزش گام به گام تحلیل بنیادی روی لینک زیر کلیک کنید.

آیا میخواهید در بورس به موفقیت برسید؟ آیا نمیدانید چگونه یک سهم را از منظر بنیادی تحلیل کنید؟ نبود منبع آموزشی مناسب در زمینه تحلیل بنیادی انگیزه ای شد تا در یک کتاب آموزشی به زبانی کاملا ساده و کاربردی، به کمک تصاویر گویا و آموزش گام به گام، روش انتخاب یک سهم را بر اساس نکات بنیادی آموزش داده ایم. قطعا این روش آموزشی را در هیچ کجا پیدا نخواهید کرد! این کتاب الکترونیکی را به تمام کسانی که می خواهند در بازار بورس به موفقیت مستمر برسند توصیه میکنیم .

خرید و دانلود کتاب (قیمت با تخفیف: 45 هزار تومان)

شاخص بازار دوم بورس با کاهش 11 هزار و 113 واحد به رقم 648 هزار واحد رسید.

نمادهای پربیننده بورس، امروز مربوط به بانک ملت به قیمت هر سهم 6 هزار و 144 ریال، بانک تجارت 494 ریال، بانک صادرات 586 ریال، سایپا، بانک اقتصاد نوین 4 هزار و 185 ریال، شرکت سرمایه‌گذاری البرز و ایران خودرو بوده‌اند.

به گزارش سهم شناس، امروز در فرابورس ایران در پایان معاملات شاخص کل 90 واحد کاهش یافته و به رقم 4 هزار و 121 واحد رسید.

امروز نمادهای سنگ‌آهن گوهرزمین، ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس، تولید نیروی برق دماوند، فولاد هرمزگان جنوب، میدکو و پالایش نفت شیراز بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پربیننده در بورس تهران شامل ذوب‌آهن اصفهان، بانک دی، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی،‌ صنایع کاغذ پارس، داروسازی آوه سینا، تولید و صادرات ریشمک و بیمه دی بوده‌اند.

باید دید شاخص بورس تهران فردا چگونه خواهد بود. آیا روند اصلاحی شاخص کل شروع شده است و یا اینکه این یک اصلاح موقتی است؟ باید گفت در حال حاضر شاخص همچنان در روند بلند مدت صعودی قرار دارد و از نظر فنی هنوز روند نزولی به خود نگرفته است.

آموزش گام به گام تابلوخوانی پیشرفته در بورس

برای دانلود کتاب آموزش گام به گام تابلوخوانی پیشرفته روی لینک زیر کلیک کنید.

تابلوخوانی در کنار تحلیل بنیادی و تکنیکال، بعد سوم بورس است. همه چیز در تابلوی معاملات سهم وجود دارد، اطلاعاتی که شاید در نگاه اول کسی متوجه آنها نشود اما با یادگیری تکنیک های تابلو خوانی و بازار خوانی می توانید به اطلاعات زیادی دست پیدا کنید و بر این اساس معاملات پر سودتری داشته باشید. در کتاب آموزش تابلو خوانی پیشرفته به مطالبی خواهیم پرداخت که در هیچ کلاس یا کتابی به شما آموزش نمی دهند. تکنیک هایی که حاصل سالها تجربه در بازار سرمایه است.

خرید و دانلود کتاب (قیمت با تخفیف: 39 هزار تومان)

پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را نیز بخوانید

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پکیج آموزش معاملات 90 درصدی

برای مشاهده توضیحات بیشتر، خرید و دانلود پکیج، روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده پکیج آموزشی