فیلترهای نوسان گیری در بورس

یکی از کاربردی ترین ابزارها برای نوسان گیری روزانه و ماهانه، فیلترهای وبسایت سازمان بورس اوراق بهادار هستند. با استفاده از این فیلترها شما قادر خواهید بود تا سهم‌های مناسب را پیدا کرده و در موقعیت مناسب، اقدام به خرید کنید.

به خاطر داشته باشید این فیلترها عموما برای پیدا کردن سهم‌های دارای موقعیت مناسب برای خرید کاربرد دارند و برای فروش سهم‌هایی که از این طریق اقدام به خرید آنها می‌کنید، باید با استفاده از ابزارها و روش‌های دیگر نظیر تحلیل تکنیکال، موقعیت مناسب برای فروش را پیدا کنید.

فهرست بخش‌ها پنهان
4) کاملترین لیست فیلترهای نوسان گیری در بورس

چرا باید از فیلترهای نوسانگیری استفاده کنیم؟

همانطور که خودتان هم می‌دانید، تعداد سهم‌ها در بازار بورس بسیار زیاد است و تحلیل و بررسی تک تک این سهم‌ها می‌تواند کاری بسیار زمان‌بر و مشکل باشد. با استفاده از فیلترهای نوسان‌گیری شما قادر خواهید بود تا به راحتی در بین این تعداد بسیار زیاد سهم جستجو کنید و آنهایی که دارای موقعیت مناسبی برای خرید هستند را پیدا کنید.

از مزیت‌های استفاده از فیلترهای نوسان گیری می‌توان به این مورد اشاره کرد که جستجو بین سهم‌ها با این روش به صورت اتوماتیک و در کسری از ثانیه صورت می‌پذیرد.

زمان در بورس مهمترین مسئله است. کسانی در بازار موفق‌تر خواهند بود که از ثانیه‌های خود بهتر استفاده کنند.

جوردن بلفورت

بنابراین با استفاده از این فیلترهای نوسان گیری، به راحتی بین تعداد بسیار زیادی از سهم‌ها جستجو کرده و بهترین آنها را پیدا کنید. سپس از بین آنهایی که فیلتر شده‌اند نیز می‌توانید با استفاده از تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی، مناسب‌ترینشان را انتخاب کنید.

آموزش تصویری استفاده از فیلترها در سایت TSETMC (سایت بورس)

استفاده از فیلترها در سایت سازمان بورس کار سخت و پیچیده‌ای نیست. اما ممکن است برای کسانی که برای اولین بار قصد استفاده از این فیلترها را دارند کمی دشوار به نظر برسد.

به همین علت، قبل از ارائه فیلترها به شما خوانندگان عزیز این مطلب از سایت سهم شناس، تصمیم گرفتیم تا آموزش جامع و کاملی خدمت شما ارائه کنیم.

این آموزش به دو صورت ویدیویی و عکسی و قدم به قدم برای شما آماده شده است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

چنانچه از نحوه استفاده از این فیلترها مطلع هستید، از این بخش عبور کرده و به پایین‌تر همین برگه مراجعه کنید تا لیست کامل فیلترها را مشاهده کرده و از آنها استفاده کنید.

آموزش ویدیویی نحوه استفاده از فیلترهای بورس

اگر دیدن ویدیوی آموزشی را به آموزش متنی همراه با عکس ترجیح می‌دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم با دیدن این ویدیوی کوتاه، نحوه استفاده از فیلترها در سایت TSETMC را یاد بگیرید.

در صورتی که ویدیو برای شما نمایش داده نمی‌شود، احتمالا به دلیل این است که با آیپی ایران هستید. برای مشاهده ویدیو می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

مشاهده آموزش در سایت آپارات

آموزش متنی نحوه استفاده از فیلترهای بورس

اگر در دیدن ویدیوی بالا مشکلی پیش آمده یا به هر دلیل نمی‌توانید آموزش ویدیویی را مشاهده کنید، در این قسمت برای شما آموزش متنی همراه با عکس نحوه استفاده از فیلترهای بورس را آماده کرده ایم.

امیدواریم این آموزش قدم به قدم مورد استفاده شما قرار بگیرد.

مرحله اول: کپی کردن یکی از فیلترها از سایت سهم شناس

برای استفاده از فیلترهای نوسانگیری بورس که در زیر این قسمت لیست کاملی از آنها برای شما آورده شده است، در قدم اول باید یکی از آنها را انتخاب کرده و کپی کنید.

مرحله دوم: مراجعه به سایت سازمان بورس اوراق بهادار

پس از کپی کردن فیلتر، وارد سایت سازمان بورس به آدرس زیر شوید:

http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=15131F

مرحله سوم: باز کردن بخش فیلترها و ایجاد فیلتر جدید

در این مرحله، به ترتیب شماره گذاری‌های موجود در عکس زیر عمل می‌کنیم:

1 – کلیک بر روی آیکون فیلتر
2 – کلیک بر روی دکمه “فیلتر جدید”
3 – کلیک بر روی دکمه “فیلتر شماره 0”
4 – کپی کردن فیلتر و جایگذاری در قسمت شماره 1 و پس از آن ثبت فیلتر با زدن دکمه ثبت در قسمت شماره 2

فیلتر اختصاصی نوسان گیری کوتاه مدت سهم شناس

قبل از لیست کردن فیلترهای رایگان در قسمت زیرین این بخش، قصد داریم فیلتر اختصاصی سهم شناس که برای نوسان گیری کوتاه مدت (1 الی 3 روز) است را به شما معرفی کنیم.

فیلتر اختصاصی سهم شناس

برای دانلود فیلتر اختصاصی بازگشت روند سهم شناس روی لینک زیر کلیک کنید.

آیا به دنبال یک فیلتر مناسب برای به کار گیری در TSETMC هستید؟
این فیلتر که به صورت اختصاصی توسط تیم سهم شناس نوشته شده است، نمادهایی را به شما نشان خواهد داد که قدرت خریدار بیشتر از قدرت فروشنده است و با تشکیل الگوی کندل پین بار، در حال بازگشت از روند نزولی به روند صعودی هستند و در روزهای آتی، به احتمال زیاد کندل‌های سبزی را خواهند داشت.

خرید و دانلود فیلتر (قیمت با تخفیف: 37 هزار تومان)

کاملترین لیست فیلترهای نوسان گیری در بورس

در این قسمت، کاملترین لیست فیلترهای نوسانگیری در بورس را برای شما آماده کرده‌ایم که نام هر کدام در بالای کدهای آن فیلتر نوشته شده است.

با استفاده از این فیلترها در سایت TSETMC، مناسب‌ترین سهم‌ها برای نوسان‌گیری را پیدا کنید. یادتان نرود که این فیلترها به هیچ عنوان مبنای تصمیم‌گیری قطعی برای خرید یا فروش یک سهم نیستند. برای تصمیم‌گیری نهایی حتما از تحلیل‌های بنیادی و تکنیکال کمک بگیرید و گزارشات، کدال، تاریخچه و وضعیت کلی شرکت را بررسی کنید.

فیلتر کف قیمتی 60 روزه

این فیلتر نشان دهنده کف قیمتی سهم در بازه 60 روزه اخیر است. عدد 60 هیچ تقدسی ندارد و شما میتوانید آن را در فیلتر زیر به دلخواه خود تغییر دهید. اما به تجربه ثابت شده است افراد به صورت ناخودآگاه بر اساس خاطرات خود در طی دو ماه گذشته اقدام به معامله میکنند. از این رو دانستن کف قیمتی 60 روزه میتواند دید خوبی از محدوده‌ی یک حمایت کوتاه مدت در سهم به ما بدهد.

true==function()
{
var MinPrice=function(){

var min=[ih][0].PriceMin;
var ipos;

for(ipos=0;ipos<60;ipos++)
if(min>[ih][ipos].PriceMin)
min=[ih][ipos].PriceMin;

return min;
};

if((pl)<MinPrice())
{
return true;
}
else
{
return false;
}
}()

فیلتر صف فروش

این فیلتر به شما کمک میکند در کسری از ثانیه همه سهم هایی که صف فروش هستند را پیدا کنید. برخی اوقات میتوانید با رصد تعداد سهم هایی که در صف فروش هستند نسبت به وضعیت بازار دید بهتری پیدا کنید. همچنین نوسانگیرهای حرفه ای می‌توانند فرصت‌های خوبی در این صف‌های فروش برای سودهای مناسب پیدا کنند.

true==function()
{
if((tvol)>(bvol) && (pmin)== (tmin) && ((pl)-(pc))/(pl)*100>1.5 && (ct).Sell_CountI >= (ct).Buy_CountI && (tno)>5 && (tno)>20)
{
return true;
}
else
{
return false;
}
}()
(po1)==(tmin)&&(qd1)==0&&(qo1)<2000000

فیلتر صف خرید

این فیلتر برعکس فیلتر صف فروش، سهم هایی را که در صف خرید هستند را فیلتر میکند و برای شما نمایش میدهد.

true==function()
{
if((qd1)>0&&(pd1)==(tmax))
{
return true;
}
else
{
return false;
}
}()

فیلتر صف خرید کم حجم

همانطور که از اسم این فیلتر مشخص است، فیلتر صف خرید کم حجم، قادر است سهم‌هایی که صف خرید هستند اما حجم صف آنها کم است را از میان همه سهم‌ها غربال کند و برای شما نمایش دهد.

0.2*(bvol) && (qd1)<=(bvol)
(pd1)==(tmax)&&(qd1)>=.2*(bvol)&&(qd1)<=(bvol)

فیلتر رنج مثبت و منفی

این فیلتر یکی از بهترین فیلترهای نوسانگیری در بورس است. گاهی اوقات قیمت پایانی با قیمت آخرین معامله فاصله‌ی زیادی میگیرد اما معمولا دوباره به یکدیگر نزدیک میشوند. علت این فاصله رنج های منفی و مثبتی است که سهامدارهای عمده در سهم ایجاد می‌کنند. اما یک تریدر حرفه ای میتواند از این فرصت استفاده کند.

برای شناسایی این فرصت ها می‌توانید از “فیلتر رنج مثبت و منفی” استفاده کنید. این فیلتر با نام “رشد قیمتی نماد” هم شناخته می‌شود.

(pl)>1.01*(pf) && (tno)>10 && (pf)>1.01*(py) && (pl)!=(tmax)

فیلتر بررسی پورتفوی شخصی

می‌توانید به کمک این فیلتر برخی از سهم های مورد علاقه خود (واچ لیست) و یا سهم‌های پرتفوی خود را بررسی و رصد کنید. این نمادها در فیلتر‌های زیر برای مثال اورده شده است و شما میتوانید آنها را تغییر دهید.

(l18).indexOf(“خودرو”)==0
||
(l18).indexOf(“رمپنا”)==0
||
(l18).indexOf(“لپارس”)==0

فیلتر فشار فروش (سیگنال فروش)

این فیلتر نمایش دهنده‌ی نمادهایی است که از طرف بازار (حقیقی یا حقوقی) با فشار فروش مواجه هستند بنابراین این فیلتر عموما سهام منفی یا صف فروش را نمایش میدهد. با این حال ممکن است نمادهای مثبت نیز در نتایج این فیلتر به پیدا شوند. بنابراین این فیلتر به نوعی سیگنال فروش است و هر گاه تصمیم به ورود به یک موقعیت معاملاتی داشتید میتوانید به کمک این فیلتر از معامله خود مطمعن تر بشوید.

(qd1)+(qd2)+(qd3)<((qo1)+(qo2)+(qo3))/10

فیلتر خروج نقدینگی حقیقی‌ها

این فیلتر با استفاده از حجم خرید و فروش حقیقی و حقوقی و نسبت آنها، سهم هایی که حقیقی بیشتر فروشنده بوده است را پیدا میکند.

(ct).Buy_I_Volume*2/(ct).Buy_CountI < (ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI

فیلتر ورود نقدینگی حقیقی‌ها

این فیلتر بر عکس فیلتر خروج نقدینگی حقیقی‌ها عمل میکند. به این معنی که سهم هایی که حقیقی در آنها بیشتر خریدار بوده است را فیلتر میکند.

(ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI >3 *(ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI

فیلتر نمادهایی که افت 20 درصدی یا بیشتر قیمت در یک ماه گذشته داشته‌اند

عملکرد این فیلتر کاملا از عنوان ان مشخص است.

([ih][20].PriceMax-(pl))/[ih][20].PriceMax>.20

فیلتر نمادهای کم ریسک

این فیلتر هم یکی از فیلترهای کاربردی برای اطمینان از سهمی است که قصد خرید آن را داریم.

احتمالا به سود سالانه سهم (EPS) آشنا هستید. اگر آشنا نیستید سری به مقاله مفاهیم و اصطلاحات پایه بورس بیاندازید. نسبتی وجود دارد به نام P/E که حاصل قیمت سهم بر سود سالانه سهم است. به عبارتی سهم هایی که دارای P/E کمتری باشند، ریسک بسیار کمتری دارند. وقتی یک سهم P/E چهار دارد یعنی سود سهم 25% قیمت سهم است یا به عبارتی این سهم سالی 25% (با قیمت فعلی) به شما سود می‌رساند.

فیلتر نمادهای کم ریسک بر این اساس میتواند نمادهایی که P/E بین 3 تا 8 دارند را فیلتر کند. طبیعتا این نمادها از ریسک کمی برخوردار هستند. اما توجه کنید سود سهم باید عملیاتی باشد. یعنی هر سال تکرار شود، در غیر این صورت این نسبت چندان مورد استفاده نیست.

آموزش گام به گام تحلیل بنیادی برای انتخاب سهم مناسب

برای دانلود کتاب آموزش گام به گام تحلیل بنیادی روی لینک زیر کلیک کنید.

آیا میخواهید در بورس به موفقیت برسید؟ آیا نمیدانید چگونه یک سهم را از منظر بنیادی تحلیل کنید؟ نبود منبع آموزشی مناسب در زمینه تحلیل بنیادی انگیزه ای شد تا در یک کتاب آموزشی به زبانی کاملا ساده و کاربردی، به کمک تصاویر گویا و آموزش گام به گام، روش انتخاب یک سهم را بر اساس نکات بنیادی آموزش داده ایم. قطعا این روش آموزشی را در هیچ کجا پیدا نخواهید کرد! این کتاب الکترونیکی را به تمام کسانی که می خواهند در بازار بورس به موفقیت مستمر برسند توصیه میکنیم .

خرید و دانلود کتاب (قیمت با تخفیف: 45 هزار تومان)

(pe)>3 && (pe)<8

فیلتر نمادهای در آستانه صف خرید

(pd1) == (tmax) && (qd1)>=0.2*(bvol) && (qd1)<=(bvol)

سهم هایی که در نزدیکی صف خرید هستند میتوانند برای نوسانگیری فرصت‌های خوبی را ایجاد کنند. برای شناسایی سهم هایی که در آستانه صف خرید هستند می‌توانید از فیلتر بالا استفاده کنید یا در صورت تمایل، از فیلترهای زیر استفاده کنید:

(po1)<= (tmax) && (po1)>= (tmax)-1 && (pd1)<(tmax) && (ct).Buy_N_Volume > 2*((ct).Sell_N_Volume)
(po1)<=(tmax)&&(po1)>=(tmax)-1&&(pd1)<(tmax)
(pl)>=0.994*(tmax)&&(qo1)>0
(plp)>+4.6&&(qd1)>0
(pl)>=(tmax)-6&&(pl)<=(tmax)&&(po1)<=(tmax)&&(zo1)!=0

فیلتر نمادهای در آستانه صف فروش

این فیلتر بر عکس فیلتر قبلی عمل میکند و سهم‌هایی را که در آستانه صف فروش قرار دارند، مشخص میکند.

(qo1/qd1))>=2&&(po1)==(tmin))
(pl)<=1.006*(tmin)&&(qd1)>0

فیلتر کف قیمتی 3 ماهه به همراه تزریق نقدینگی

این فیلتر بر اساس کف قیمتی در سه ماه گذشته و افزایش حجم معاملات (تزریق نقدینگی)، سهم‌ها را بررسی و برای شما فیلتر می‌کند.

(Math.min( [ih][1].PriceMin , [ih][2].PriceMin , [ih][3].PriceMin , [ih][4].PriceMin , [ih][5].PriceMin , [ih][6].PriceMin , [ih][7].PriceMin , [ih][8].PriceMin , [ih][9].PriceMin , [ih][10].PriceMin , [ih][11].PriceMin , [ih][12].PriceMin , [ih][13].PriceMin , [ih][14].PriceMin , [ih][15].PriceMin , [ih][16].PriceMin , [ih][17].PriceMin , [ih][18].PriceMin , [ih][19].PriceMin , [ih][20].PriceMin , [ih][21].PriceMin , [ih][22].PriceMin , [ih][23].PriceMin , [ih][24].PriceMin , [ih][25].PriceMin , [ih][26].PriceMin , [ih][27].PriceMin , [ih][28].PriceMin , [ih][29].PriceMin , [ih][30].PriceMin , [ih][31].PriceMin , [ih][32].PriceMin , [ih][33].PriceMin , [ih][34].PriceMin , [ih][35].PriceMin , [ih][36].PriceMin , [ih][37].PriceMin , [ih][38].PriceMin , [ih][39].PriceMin , [ih][40].PriceMin , [ih][41].PriceMin , [ih][42].PriceMin , [ih][43].PriceMin , [ih][44].PriceMin , [ih][45].PriceMin , [ih][46].PriceMin , [ih][47].PriceMin , [ih][48].PriceMin , [ih][49].PriceMin , [ih][50].PriceMin , [ih][51].PriceMin , [ih][52].PriceMin , [ih][53].PriceMin , [ih][54].PriceMin , [ih][55].PriceMin , [ih][56].PriceMin , [ih][57].PriceMin , [ih][58].PriceMin , [ih][59].PriceMin ))> ( ( Math.min( (pmin) , [ih][1].PriceMin , [ih][2].PriceMin , [ih][3].PriceMin )) ) &&
(tvol) >= (bvol) &&
(tvol) >200000

فیلتر حجم‌های مشکوک

معامله گرهای حرفه ای برای حجم معاملات نماد اهمیت ویژه ای قائل هستند. اغلب حجم های بالای معاملاتی نمایش دهنده رشد قیمتی سهم هستند. اما اگر حجم معاملات در جهت حرکت قیمتی افزایش یا کاهش یابد معنی متفاوتی دارد. البته افزایش حجم معاملات را نباید با خروج نقدینگی اشتباه گرفت. به هر حال باتوجه به میانگین حجم گذشته معاملات سهم، این فیلتر حجم های مشکوک را فیلتر میکند.

(tvol)> [is5] && (tvol)>2*[is6]

فیلتر پیش بینی بازار فردا

فیلتر پیش بینی بازار به اسامی مختلفی شناخته میشود. این فیلتر به شما کمک میکند تا بتوانید با احتمال خوبی نمادی را که احتمالا فردا مثبت یا صف خرید خواهد بود را شناسایی کنید. البته باید توجه کنید که فیلتر پیش بینی بازار در دقایق انتهایی یا یک ساعت پایانی بازار کاربرد دارد.

(tno)>50&&(tvol)>(bvol)&&(bvol)<=7000000&&(plp)>=(pcp)+1.5&&(eps)>0

فیلتر نمادهایی که در آنها ارزش ریالی خریدار دو برابر فروشنده است

سهم هایی که بهترین حجم تقاضا ارزش ریالی آن بیش از دو برابر بهترین عرضه است را میتوان با این فیلتر مشخص کرد. البته این فیلتر در هر لحظه ممکن است نماد جدیدی را نشان دهد.

(pd1)*(qd1)+(pd2)*(qd2)+(pd3)*(qd3) >2*( (po1)*(qo1)+(po2)*(qo2)+(po3)*(qo3))

فیلتر کاهش سرعت سعود شارپی و افت قیمت حوالی ساعت 10 معاملاتی

این فیلتر نوسانگیری سهم هایی را نشان می دهد که بعد از آغاز یک روند شارپ و افزایش قیمت سهم در روز دوم یا سوم ممکن است قیمت سهم حول و حوش ساعت 10 کاهش یابد و خیلی از معامله گران سهم خود را بفروشند. ولی در حالیکه قیمت پایانی بالای 3 درصد می باشد و قیمت لحظه ای سهم ممکن است به صورت موقتی منفی شده باشد. در این حالت ممکن است یه فرصت مناسب برای یک تریدر حرفه ای ایجاد شود. فیلتر زیر این سهم‌ها را برای شما نمایش میدهد.

((pc)-(pl))/(pc) > .03 && (pcp)>3 && (tno)>10 && (pl)!=(tmin)

فیلتر حجم خرید 4 برابر حجم فروش

این فیلتر نوسانگیری سهم هایی را نشان می دهد که حجم خرید آنها در سه ردیف اول در بازار 4 برابر حجم فروش در سه ردیف بهترین عرضه در بورس می باشد و همچنین قیمت آخرین معامله در آن‌ها کمتر از قیمت پایانی می‌باشد.

این فیلتر برای نوسان گیری در بورس کارایی زیادی میتواند داشته باشد.

((qd1)+(qd2)+(qd3))>(4 * ((qo1)+(qo2)+(qo3))) && (pl)<(pc)

فیلتر تعداد خریداران 4 برابر تعداد فروشندگان

این فیلتر نوسانگیری تعداد خریداران بیشتر از 4 برابر تعداد فروشندگان در یک سهم در بازار بورس را نشان می کند.

(ct).Buy_CountI >= 4*((ct).Sell_CountI)

فیلتر قدرت خریداران 5 برابر قدرت فروشندگان

این فیلتر نوسانگیری سهم هایی را نشان می دهد که قدرت خریداران در آن ها 5 برابر قدرت فروشندگان می باشد و همچنین افزایش حجم نسبت به میانگین یک ماهه داشته اند.

(tvol) > [is2] && ((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI) > 5* ((ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI)

فیلتر چکش سفید

چکش سفید استعاره‌ای از کندلی صعودی به شکل چکش است. این مطلب را در بحث کندل شناسی بیشتر توضیح خواهیم داد. این فیلتر نوسانگیری سهم هایی را نشان می دهد که در طول روز در حال تشکیل چکش سفید هستند.

(pl)>1.02*(pf) && (tno)>10 && (pl)!=(tmax)

فیلتر چکش سفید معکوس

این فیلتر نوسانگیری سهم هایی را نشان می دهد که در طول روز در حال تشکیل چکش معکوس سفید هستند.

(pf)<1.01*(pmin) && (plp)<=1 && (tno)>10 && (pl)>1.02*(pmin)

فیلتر آخرین قیمت +3 درصد

این فیلتر نوسانگیری میتواند سهم هایی را نشان دهد که قیمت آخرین معامله در آنها بیشتر یا برابر 3+ درصد است.

(plp)>=3

فیلتر حجم مبنای کم و پتانسیل رشد زیاد

این فیلتر نوسانگیری میتواند سهم‌هایی را نشان دهد که حجم مبنای آنها کم و پتانسیل رشد زیاد دارند.

این فیلتر نیز برای نوسان گیری فیلتر بسیار خوب و کاربردی می باشد.

((pf)>=1.02*(py)) && ((pc)>=(py)) && (100*(((pmax)-(pmin))/(pc))>2) && (bvol)<1000000 && (pcp)>0.5

فیلتر آخرین قیمت +1 و قیمت پایانی -1

این فیلتر نوسانگیری سهم هایی را نشان می دهد که در قیمت +1 معامله می شوند ولی قیمت پایانی آنها -1 است.

(plp)>1 && (pcp)<-1

فیلتر قیمت پایانی 3 درصد بزرگتر از آخرین قیمت

این فیلتر برای فیلتر کردن سهم هایی است که قیمت پایانی آنها 3 درصد بزرگتر از آخرین قیمت معامله است.

1.03*(pl)<=(pc)

فیلتر قیمت پایانی 1.5 درصد بزرگتر از آخرین قیمت

این فیلتر درست شبیه فیلتر بالاست با این تفاوت که اختلاف قیمت پایانی و آخرین معامله 1.5 درصد است.

در واقع شما میتوانید این عدد را روی هر مقدار دلخواهی تنظیم کنید.

1.015*(pc)>=(pl)

فیلتر سهم‌های در حال صعود روزانه

این فیلتر نوسانگیری سهم هایی را نشان می دهد که در ابتدای صبح نزولی بوده اند و افت داشته اند و اکنون در حال مثبت شدن هستند. در واقع برگشت سهم را به بالا نشان میدهد.

(pl)<((pf)-((pf)-(pmin))/2) && (pl)>((pmin)+((pf)-(pmin))/4) && (plp)<=1 && (tno)>10 && (pf)>(pmin) && (pf)>(py)

فیلتر خریدهای بالای حقوقی‌ها – سهم‌های سودآور و آینده دار

این فیلتر نوسانگیری سهم هایی را نشان می دهد که سود آور و آینده دار هستند و خریدهای بالای حقوقی را نشان می دهد و می توانید با حقوقی های بازار خرید و فروش کنید.
این فیلتر برای نوسانگیری و برای معاملات کوتاه مدت فیلتر بسیار خوبی است. اما توجه کنید خرید حقوقی همیشه هم ملاک خوبی برای خرید سهم نیست.

(tno)>400 && (bvol)<=900000 &&[(tvol) >= 5*(bvol)]&& (ct).Buy_N_Volume>100000 && (pe)<8 && (eps)>0

فیلتر حجم خرید حقوقی بیشتر از حقیقی

این فیلتر نوسانگیری سهم هایی را نشان می دهد که حجم خرید حقوقی‌ها بیشتر از حجم خرید حقیقی‌ها باشد. البته این ملاک خوبی برای تصمیم گیری نهایی نیست.

(ct).Buy_N_Volume>(ct).Buy_I_Volume

فیلتر تعداد معاملات بیشتر در یک روز گذشته نسبت به سه روز گذشته

این فیلتر نوسانگیری سهم هایی را نشان می دهد که تعداد معاملات در 1 روز قبل آن ها بیشتر از تعداد معاملات آن ها در 3 روز قبل باشد. یعنی حجم معاملات آنها رو به افزایش است.

(pc)>(py)&&[ih][0].ZTotTran>[ih][2].ZTotTran

فیلتر سهم‌های دارای افزایش حجم معامله

این فیلتر نوسانگیری سهم هایی را نشان می دهد که افزایش حجم معامله داشته اند.

این فیلتر برای نوسانگیری بسیار کاربردی میتواند باشد.

true==function()
{
var tv6=function(){

var vol1=[ih][0].QTotTran5J;
var n;

for(n=1;n<5;n++)
vol1=vol1+[ih][n].QTotTran5J;

return vol1;

}

var tv14=function(){

var vol2=[ih][6].QTotTran5J;
var m;

for(m=7;m<14;m++)
vol2=vol2+[ih][m].QTotTran5J;

return vol2;

}

var minv14=function(){

var min=[ih][0].QTotTran5J;
var a;

for(a=1;a<14;a++)
if(min>[ih][a].QTotTran5J)
min=[ih][a].QTotTran5J;

return min;
}

var maxp52=function(){

var max1=[ih][0].PriceMax;
var b;

for(b=1;b<52;b++)
if(max1<[ih][b].PriceMax)
max1=[ih][b].PriceMax;

return max1;

};

if( (tv6())>(tv14())&&((pc)<.9*maxp52())&&(minv14()>0) )
{
return true;
}
else
{
return false;
}
}()

فیلتر تعداد معاملات بالای 100 و ارزش معاملات بالای 100 میلیون تومان و تعداد خریداران 2 برابر فروشندگان

این فیلتر نوسانگیری سهم هایی را نشان می دهد که تعداد معاملات در آن ها بالای 100 عدد و مبلغ معاملات آن ها بالای 100 میلیون تومان و همچنین تعداد خریداران دو برابر فروشندگان سهم باشد.

(tno)>100 && (tval)>1000000000 && (ct).Buy_CountI >=2*((ct).Sell_CountI)

فیلتر نمادهایی که RSI بالای 80 یا زیر 20 دارند

اندیکاتورها یکی از ابزار تحلیل تکنیکال هستند و اندیکاتور RSI یکی از محبوب ترین اندیکاتورها برای نوسانگیری است. این اندیکاتور بین 0 تا 100 نوسان میکند.

همان طور که احتمالا میدانید مناطق اشباع خرید (بالای 80) و اشباع فروش (زیر 20) در این اندیکاتور بسیار مهم است. فیلتر زیر نمادهایی که در مناطق اشباع خرید و فروش قرار داشته باشند را برای شما نمایش می‌دهد.

true==function()
{


var CalculateRSI =function(period){


var len=20;


for (var i = 0; i < len ; i++) {
var rec=[ih][len-1-i];


var change=rec.PClosing-rec.PriceYesterday; 


if (change> 0) {
rec.gain=change;
rec.loss=0;
}
else
{
rec.gain=0;
rec.loss=-change;
}
}


// Calculate first "average gain" and "average loss"
var gainSum=0;
var lossSum=0;


for (var i = 0; i < period; i++) {
var rec=[ih][len-1-i];
gainSum += rec.gain;
lossSum += rec.loss;
}


var averageGain=gainSum /period;
var averageLoss=lossSum / period;


// Calculate subsequent "average gain" and "average loss" values
for (var i = period + 1; i < len; i++) {
var rec=[ih][len-1-i];


averageGain=(averageGain* (period - 1) + rec.gain) / period;
averageLoss=(averageLoss* (period - 1) + rec. loss)/ period;


rec.averageGain=averageGain;
rec.averageLoss=averageLoss;
}


// Calculate RSI
var RS = 0; // Relative strength
var RSIndex = 0; // Relative strength index

for (var i = period + 1; i < len; i++) {
var rec=[ih][len-1-i];


RS = rec.averageGain/ rec.averageLoss;
RSIndex = 100 - 100 / (1 + RS);
rec.rsi=RSIndex;
}
};
if(typeof [ih][0].rsi=="undefined")
CalculateRSI(14);


(cfield0)=Math.floor([ih][0].rsi);

if( [ih][0].rsi>80 || [ih][0].rsi<20)
return true;
else
return false; 


}()

فیلتر آخرین قیمت معامله کمتر از کمترین قیمت 21 روز اخیر

این فیلترها در زمانی استفاده میشود که به علت یک شوک، رنج منفی یا به دلایل طبیعی عرضه و تقاضا، قیمت آخرین معامله به یکباره به از کمترین قیمت سهم در 21 روز اخیر پایین تر می‌آید. در این شرایط میتوان انتظار داشت سهم یک نوسان مثبت بدهد.

true==function()
{
var MinPrice=function(){


var min=[ih][0].PriceMin;
var ipos;


for(ipos=0;ipos<21;ipos++)
if(min>[ih][ipos].PriceMin)
min=[ih][ipos].PriceMin;


return min;
};


if((pl)<MinPrice())
{
return true;
}
else
{
return false;
}
}()

فیلتر خرید حقوقی بیشتر از 60 درصد

اگرچه خرید حقوقی نمیتواند ملاکی برای خرید سهم باشد اما اگر بیش از 60 درصد حجم خرید را حقوقی انجام داده باشد میتواند نشان دهنده نکته‌ی خاصی باشد. فیلتر زیر این سهم ها را نشان میدهد.

(ct).Buy_N_Volume>=(tvol)*0.6&&(ct).Sell_N_Volume<=0.2*(tvol)

فیلتر سهم‌هایی که بیشتر از 3 روز متوالی منفی بوده‌اند

کارایی این فیلتر کاملا از عنوان آن قابل درک است. معمولا بعد از سه روز منفی میتوان انتظار یک نوسان مثبت را از سهم داشت.

ih][3].Pclosing>[ih][2].Pclosing&&[ih][2].Pclosing>[ih][1].Pclosing&&[ih][1].Pclosing>[ih][0].Pclosing]

فیلتر سهم‌های با صف فروش جمع شده

اگر سهمی صف فروشش جمع شود در نتایج این فیلتر نمایش داده می‌شود. این فرصتی است برای یک نوسان مثبت در سهم. البته همیشه این گونه نخواهد بود و ممکن است سهم دوباره صف فروش شود.

(pmin)==(tmin)&&(pl)>(py)

فیلتر سهم‌های با صف خرید جمع شده

اگر سهمی صف خریدش ریخته شود در نتایج این فیلتر نمایش داده می‌شود. این فرصتی است برای یک نوسان منفی در سهم. البته همیشه این گونه نخواهد بود و ممکن است سهم دوباره صف خرید شود.

(pmax)==(tmax)&&(pl)<(py)

فیلتر حجم معامله و قیمت پایانی

سهم هایی که حجم معامله شده 4 برابر حجم مبنای آن باشد و قیمت پایانی امروز کمتر از قیمت دیروز است.

((tvol)>4 * (bvol)) && ((py)>(pc))

فیلتر سهم‌های با نوسان روزانه زیاد

شناسایی سهم های نوسانی.سهم هایی که کمتری قیمت و بیشترین قیمت روز بالای 4 درصد نوسان دارند ، تعویض عدد 4 نوسان به دلخواه.

(((pmax)-(pmin))/(pmin))*100>4

فیلتر تثبیت روند صعودی بدون وجود صف

فرمول برای سهم هایی که در روند صعودی تثبیت شده اند و صف خرید هم نیستند. در واقع به کمک این فیلتر میتوانید سهم هایی که احتمالا میتوانند به صف خرید برسند را شناسایی کنید.

(pl)>1.01*(pf) && (tno)>10 && (pf)>1.01*(py) && (pl)!=(tmax)

فیلتر تقاضای بالا در کف قیمتی

این فیلتر میتواند سهم هایی را که در کف قیمتی هستند و با تقاضای زیادی همراهند را نشان دهد.

qd1)*(pd1)+(qd2)*(pd2)+(qd3)*(pd3)>500000000 && (pl)!=(tmin) && (tno)>10 && (plp)

فیلتر معاملات بیشتر از 5 برابر حجم مبنا

این فیلتر میتواند سهم هایی را که بیش از 5 برابر حجم مبنا معامله شده اند را نمایش دهد. عدد 5 را میتوانید در این فیلتر به دلخواه خود تغییر بدهید.

(tvol) >= 5*(bvol)

فیلتر صف فروش دو برابر حجم مبنا

این فیلتر سهم هایی را که دو برابر حجم مبنا صف فروش دارند را نمایش دهد. عدد 2 را میتوانید به دلخواه خود تغییر دهید.

(po1) == (tmin) && (qo1)>=2*(bvol)

فیلتر قیمت پایانی 1.5 درصد بیشتر از قیمت آخرین معامله

فیلتری که نمادهایی را که قیمت پایانی آنها 1.5 درصد بیشتر از قیمت آخرین معامله است را نمایش می‌دهد.

1.015*(pc)>=(pl)

فیلتر قدرت خریدار حقیقی دو برابر فروشنده حقیقی

قدرت خریدار به فروشنده در تابلو خوانی سهم از اهمیت زیادی بر خوردار است و همواره به عنوان یکی از پارامترهای انتخاب سهم در استراتژی‌های کوتاه مدتی که بر اساس تابلوخوانی طراحی شده‌اند، شناخته می‌شود. با این فیلتر میتوانید نمادهایی که قدرت خریدار حقیقی بیشتر از فروشنده حقیقی است را پیدا کنید. در این فیلتر نسبت قدرت خریدار به فروشنده را میتوانید با تغییر عدد 2 تغییر دهید.

((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI)> 2* ((ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI)

فیلتر حجم معاملات بیشتر میانگین حجم معاملات سه ماهه

به کمک این فیلتر میتوانید نمادهایی را که حجم معاملات آنها از میانگین حجم معاملات سه ماهه اخیر آنها بیشتر بوده است را فیلتر کنید.

(ct).Buy_I_Volume>[is5]

فیلترِ نمایش سهم‌هایی که در روزهای اخیر منفی بوده‌اند

در برخی از استراتژی‌های نوسانگیری در بورس معامله‌گران ترجیح می‌دهند سهم‌هایی را رصد کنند که در 4 یا 5 روز کاری اخیر روند نزولی داشته‌اند. فیلتر زیر به شما نمادهایی که در 5 روز اخیر قیمت پایانی منفی ثبت کرده‌اند را نمایش می‌دهد.

[ih][5].PClosing > [ih][4].PClosing && [ih][4].PClosing > [ih][3].PClosing && [ih][3].PClosing > [ih][2].PClosing && [ih][2].PClosing > [ih][1].PClosing && [ih][1].PClosing > [ih][0].PClosing

فیلتر ورود پول هوشمند در بورس 1

در اینجا فیلتری وجود دارد که ورود پول هوشمند در بورس را میتوانید به کمک ان شناسایی کنید. این فیلتر سهم‌هایی را نشان میدهد که در دو روز گذشته قیمت پایانی آنها منفی بوده است و در روز جاری حجم معاملات بیشتر از میانگین حجم ماه و قدرت خریدار 2 برابر بیشتر از فروشنده است.

((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI)> 2* ((ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI) && (ct).Buy_I_Volume>[is5] && [ih][2].PClosing > [ih][1].PClosing && [ih][1].PClosing > [ih][0].PClosing

فیلتر ورود پول هوشمند 2

این فیلتر نیز مانند فیلتر بالا ورود پول هوشمند به یک سهم را نشان میدهد. شرط دو روز منفی از آن حذف شده است. توجه کنید حتما برای شناسایی ورود پول هوشمند به یک سهم به یک فیلتر اکتفا نکنید.
پیشنهاد میکنم در این زمینه حتما مقاله آموزش شناسایی ورود پول هوشمند در بورس را مطالعه کنید.

((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI)> 1* ((ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI)&& 
(tvol)>5*(([ih][0].QTotTran5J+[ih][1].QTotTran5J+[ih][2].QTotTran5J+[ih][3].QTotTran5J+[ih][4].QTotTran5J+[ih][5].QTotTran5J+[ih][6].QTotTran5J+[ih][7].QTotTran5J+[ih][8].QTotTran5J+[ih][9].QTotTran5J+[ih][10].QTotTran5J+[ih][11].QTotTran5J+[ih][12].QTotTran5J+[ih][13].QTotTran5J+[ih][14].QTotTran5J+[ih][15].QTotTran5J+[ih][16].QTotTran5J+[ih][17].QTotTran5J+[ih][18].QTotTran5J+[ih][19].QTotTran5J+[ih][20].QTotTran5J+[ih][21].QTotTran5J+[ih][22].QTotTran5J+[ih][23].QTotTran5J+[ih][24].QTotTran5J+[ih][25].QTotTran5J+[ih][26].QTotTran5J+[ih][27].QTotTran5J+[ih][28].QTotTran5J+[ih][29].QTotTran5J)/30)

فیلترهای جدید در پیج اینستاگرام سهم شناس

حتما صفحه سهم شناس در اینستاگرام (به نشانی sahmshenas@) را دنبال کنید تا در صورت اضافه شدن فیلترهای جدید به این لیست، از آن آگاهی پیدا کنید. مضاف بر اینکه چکیده بیشتر مقالاتِ سایت در پیج قرار میگیرد و هر روز با مطالب آموزشی متنوعی آشنا خواهید شد.

جمع بندی

در این مقاله سعی بر این شد که آموزش استفاده از فیلترهای سایت بورس به همراه پرکاربردترین فیلترها برای شما عزیزان آماده شود.

فراموش نکنید که فیلترها آغاز و پایانی ندارند. هر شخصی با هر نوع سلیقه‌ای می‌تواند فیلتر مورد نظر خود را با شروط مختلف نوشته و از آنها استفاده کند. بنابراین گرچه ما از تیتر کاملترین لیست فیلترها استفاده کرده‌ایم، اما باید این را نیز یادآور شویم که هیچگاه این لیست، لیست کاملی نخواهد بود.

اما به صورت کلی، فیلترهایی که در این مقاله برای شما آماده کرده‌ایم، پرکاربردترین فیلترها هستند.

در مقالات بعدی، آموزش تخصصی فیلترنویسی را برای خوانندگان محترم وبسایت سهم شناس آماده خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آموزش گام به گام تابلوخوانی پیشرفته در بورس

برای دانلود کتاب آموزش گام به گام تابلوخوانی پیشرفته روی لینک زیر کلیک کنید.

تابلوخوانی در کنار تحلیل بنیادی و تکنیکال، بعد سوم بورس است. همه چیز در تابلوی معاملات سهم وجود دارد، اطلاعاتی که شاید در نگاه اول کسی متوجه آنها نشود اما با یادگیری تکنیک های تابلو خوانی و بازار خوانی می توانید به اطلاعات زیادی دست پیدا کنید و بر این اساس معاملات پر سودتری داشته باشید. در کتاب آموزش تابلو خوانی پیشرفته به مطالبی خواهیم پرداخت که در هیچ کلاس یا کتابی به شما آموزش نمی دهند. تکنیک هایی که حاصل سالها تجربه در بازار سرمایه است.

خرید و دانلود کتاب (قیمت با تخفیف: 39 هزار تومان)

پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را نیز بخوانید
219 نظرات
 1. عباس می گوید

  اکثرفیلترها ی شما وقتی در سایت tse tmc قرار میگیرند پیغام خطا می دهند

  1. مصطفی دهقان می گوید

   بررسی میشه و در صورت مشکل اصلاح خواهد شد

  2. علیرضا می گوید

   بعد از کپی کردن اعداد فارسی رو به انگلیسی تغییر بدید. مشکل برطرف میشه.

  3. مهدی می گوید

   مشکلی نداره فیلترش درسته

 2. امیر می گوید

  ببخشید اکثر فیلتر ها ایراد دارن لطفا بررسی کنید

  1. admin می گوید

   سلام و عرض ادب.
   توجه داشته باشید که فیلترها مشکلی ندارند فقط اگر سهمی رو بهتون نشون ندادن احتمالا سهمی با اون شرایط وجود نداشته در اون لحظه.
   ضمنا در صورت کپی کردن فیلترها توجه کنید اعداد به فارسی نباشه و به انگلیسی باشه حتما.
   موفق باشید.

   1. حامد می گوید

    سلام لطفا یه نفر بیاد تو پی ویم و کار با این فیلترهارو بهم یاد بده من مبتدی هستم میخوام با عکس و توضیحات یادم بده V6784@
    ایدی تلگرام تورو خدا بیایید یاد بدین

  2. مهدی می گوید

   احتمال زیاد فیلتر اشتباه وارد میکنی یا رونوشت و چسباندنت درست انجام نمیشه

 3. اسماعیل می گوید

  مرسی

 4. محمد می گوید

  سلام و عرض ادب هر جوری تشکر کنم نمیتونم واقعا کارتون ارزنده است انشاء الله رسیدن به همه آرزوهای شما بشه کف آرزوهای بعدیتون دمتون گرم

  1. admin می گوید

   ممنونم، امیدوارم مورد استفاده قرار گرفته باشه فیلترها

 5. محمد می گوید

  ماشاءالله به سرعت عمل عالی بود من امروز به سایت شما آشنا شدم تنها تشکری که از دستم بر میاد اینه که تا جایی که میتونم معرف سایتتون باشم

  1. admin می گوید

   بزرگوارید. باز هم تشکر.

 6. احسان می گوید

  عزیز این فیلتر نمادهای در آستانه صف فروش خطا (SyntaxError: missing ; before statement)میده
  (qo1/qd1))>=2&&(po1)==(tmin))

  1. مصطفی دهقان می گوید

   بررسی میشه

 7. محمد می گوید

  عالی . ممنون

 8. بابک می گوید

  خیلی عالی بود ممنون از لطف شما

  1. مصطفی دهقان می گوید

   خواهش میکنم، موفق باشید

 9. D_M می گوید

  درود بر شرافتتون خواستم دیگه فیلتر بخرم که توی سایت شما پیدا کردم…همه محشرت…دمتون گرم یک دنیا ممنونم

  1. مصطفی دهقان می گوید

   خواهش میکنم، ممنون از لطفتون، خوشحالیم که براتون مفید بوده

 10. امیر می گوید

  سلام برای شکست خط آبی و قرمز مکدی از پایین به بالا که سیگنال خرید است فیلتر میشه نوشت؟

  1. مصطفی دهقان می گوید

   سلام، بله شدنی هست

   1. امیر می گوید

    شما فیلترشو ندارید؟

    1. مصطفی دهقان می گوید

     خیر، اصولا برای اندیکاتورها خیلی راحت میتونید انواع فیلترها و دستورات رو با نیم خط کد در نرم افزار آمی بروکر وارد کرد. همین کراس مکدی یک دستور دو کلمه ای داره، بنابراین پیشنهاد میکنم برای فیلتر کردن سهم ها بر اساس اندیکاتورها از نرم افزار آمی بروکر استفاده کنید. طریقه این کار رو در پکیج آموزشی که بنرشو در بالای سایت می بینید آموزش دادیم.

     1. مژده می گوید

      سلام وقتتون بخیر من نتونستم این رو که میفرمایید پیدا کنم

     2. مصطفی دهقان می گوید

      سلام، چی رو دقیقا میفرمایید؟

 11. علی می گوید

  سلام . فیلتری هست که کراس تنکانسن و کیجونسن رو پیدا کرد؟

  1. مصطفی دهقان می گوید

   سلام، اطلاع دقیق ندارم اما احتمالا وجود داره چون نوشتنش کار سختی نیست

 12. علی می گوید

  سلام . ضمن تشکر از زحمات شما وقتی فیلتر ورود پول هوشمند رو میزنم پیام TypeError: Cannot read property ‘0’ of undefined
  میاد

  1. مصطفی دهقان می گوید

   سلام، متاسفانه بسیاری از ارورها (مخصوصا فیلترهایی که از تاریخچه قیمتی استفاده میکنند) به دلیل ایراد در خود سایت مدیریت فناوری بورس است. در مقاطع مختلف این خطا رفع می شود و گاهی اوقات خطا مجددا ظاهر می شود.
   فیلترها را در مقاطع زمانی مختلف تست کنید و زمانی که خطا برطرف شد از فیلتر استفاده فرمایید.

 13. محمد مهدی می گوید

  سلام و عرض ادب خدمت شما

  ببخشید من از فیلتر پول هوشمند استفاده کردم با ارور: TypeError: Cannot read property ‘0’ of undefined مواجه شدم. میخواستم ببینم مشکل از کجاست؟
  ممنون از شما

  1. مصطفی دهقان می گوید

   سلام، متاسفانه بسیاری از ارورها (مخصوصا فیلترهایی که از تاریخچه قیمتی استفاده میکنند) به دلیل ایراد در خود سایت مدیریت فناوری بورس است. در مقاطع مختلف این خطا رفع می شود و گاهی اوقات خطا مجددا ظاهر می شود.
   فیلترها را در مقاطع زمانی مختلف تست کنید و زمانی که خطا برطرف شد از فیلتر استفاده فرمایید.

 14. محمدرضا می گوید

  سلام من فیلتر سهامی و که 3 برابر حجم معاملات روز قبل و نشون بده .امکانش هست
  این پیغام خطا چیه ؟

 15. محمدرضا می گوید

  سلام پیام قبلی ناقص رسید .من فیلتر سهامی و میخوام که نشون بده 3 یا 4 برابر روز قبلشون دارن معامله میشن .مقدارش قابل تغییر باشه .مثلا در 30 دقیق اول بازار متوجه بشم که اندازه حجم روز قبل داره معامله میشه .امکان خرید این فیلتر هست ؟
  TypeError: Cannot read property ‘PClosing’ of undefined این پیام در فیلتر سهم‌هایی که میانگین قیمت 3 روزه آن‌ها از میانگین قیمت 14 روزه بیشتر باشد میاد.
  این پیامTypeError: Cannot read property ‘QTotTran5J’ of undefined در فیلتر سهامی که 5 روز متوالی در حال معامله پرحجم بوده و حجم معاملات آنها 3 برابر حجم مبنا میباش.میاد.
  ypeError: Cannot read property ‘QTotTran5J’ of undefined در فیلتر میانگین حجم معاملاتی 10 کندل آخر سهم را محاسبه نموده و سهامی را که بیشتر از 3 برابر این معیار معامله شده را فیلتر می نماید..
  ممنون راهنمایی کنید .

  1. مصطفی دهقان می گوید

   سلام، متاسفانه بسیاری از ارورها (مخصوصا فیلترهایی که از تاریخچه قیمتی استفاده میکنند) به دلیل ایراد در خود سایت مدیریت فناوری بورس است. در مقاطع مختلف این خطا رفع می شود و گاهی اوقات خطا مجددا ظاهر می شود.
   فیلترها را در مقاطع زمانی مختلف تست کنید و زمانی که خطا برطرف شد از فیلتر استفاده فرمایید. در مورد فیلتر اختصاصی مد نظر شما لازم به خریداری نیست، میتونید از فیلتر (tvol)>x*[ih][0].QTotTran5J استفاده کنید. بجای اون x عدد مورد نظرتون رو بزارید. مثلا اگر 3 بزارید یعنی حجم معاملات امروز بیش از 3 برابر روز گذشته است.
   موفق باشید

   1. محمدرضا می گوید

    درود بر شما ..خیلی متشکرم.

 16. سلمان می گوید

  سلام
  بسیار سپاسگزارم از زحماتتون،خدا خیرتون بده.بسیار مفید بود
  فیلتر آخرین قیمت معامله کمترین قیمت 21 روزه خطا میده لطف کنید برسی کنید.

  1. مصطفی دهقان می گوید

   ممنون، بررسی میشه

 17. سالار می گوید

  TypeError: Cannot read property ‘QTotTran5J’ of undefined
  این ارور برا چیه اکثرا میاد

  1. مصطفی دهقان می گوید

   سلام، متاسفانه بسیاری از ارورها (مخصوصا فیلترهایی که از تاریخچه قیمتی استفاده میکنند) به دلیل ایراد در خود سایت مدیریت فناوری بورس است. در مقاطع مختلف این خطا رفع می شود و گاهی اوقات خطا مجددا ظاهر می شود.
   فیلترها را در مقاطع زمانی مختلف تست کنید و زمانی که خطا برطرف شد از فیلتر استفاده فرمایید.

 18. فریبا می گوید

  به نسبت سایت های دیگر کامل و بی نقص
  سپاسگزارم

  1. مصطفی دهقان می گوید

   ممنون، نظر لطف شماست

 19. عبدالله می گوید

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من تا الان هر فیلتری رو زدم ارور داد
  مثلا برای فیلتر کف قیمتی این ارور رو میده
  TypeError: Cannot read property ‘0’ of undefined
  باید چیکارش کرد؟؟

  1. مصطفی دهقان می گوید

   سلام، در هنگام کپی کردن کد دقت کنید درست کپی شده باشه، در کد فیلترها ایرادی وجود نداره، ایراد از سایت مدیریت فناوری بورسه، در یک زمان دیگه ای مجدد امتحان بفرمایید.

 20. محمدرضا می گوید

  سلام و عرض ادب .سوالم این بود چطوره که بعضی از اشخاص تمامی اتفاقات بازار متوجه میشن.ایا گروه هستند.کد به کد “ورود پول سنگین “پایان روند صعودی و یا نزولی “و کلی مطالب دیگه ..سوالم این هست که اینها چند مانیتور دارند و تمام این قیلتر ها رو رصد میکنند یا میشه الارم گذاشت برای این فیلترها که هر سهمی اضافه شد سریع متوجه میشن ..هر چی فیلترها رو بررسی میکنیم مرتب گیج تر میشیم . ایکاش با اتکا به به 2 فیلتر میشد خرید و فروش کنیم ..استراتژی اینها کاملا متفاوت است و تمام بازار و رصد میکنند
  متشکر میشم کمی توضیح از نحوه فعالیت اینها بهم بدید.

  1. مصطفی دهقان می گوید

   سلام، استراتژی های مختلفی وجود داره که افراد یا گروه های مختلف بر اساس اون عمل میکنن. این مطلبی شما می‌فرمایید بیشتر در بحث تابلوخوانی مطرح است. اما پیشنهاد می‌کنیم خیلی دنبال راه عجیب و غریب نباشید. هیچ رازی وجود نداره، باید آموزش ببینید و در سایه کسب تجربه کم کم به یک تریدر موفق تبدیل بشید.

 21. محمدرضا می گوید

  سلام و سپاس از شما .فیلتر سهامی که مدت x روز قابل تغییر که نوسان ثابت (رنج قیمت -1تا +1 داشته اند و میشه داشته باشیم .قبلا از محبتهاتون متشکرم .

 22. ابوالفضل می گوید

  سلام لطفا فیلتر تعداد فروشندگان پنج برابر خریداران سهم طی 3 روز
  یعنی سهامی که تعداد فروشندگان پنج برابر خریداران سهم در روز باشد و این حالت طی 3 روز پیاپی اتفاق بیافتد
  با تشکر

  1. مصطفی دهقان می گوید

   سلام، متاسفانه فیلتر اختصاصی نمی‌نویسیم

 23. رضا می گوید

  سپاس گزارم
  پیروز و سربلند باشید.

  1. مصطفی دهقان می گوید

   خواهش میکنم، موفق باشید

 24. hamid می گوید

  فقط میتونم بگم دست مریزاد شیر مادرتون حلالتون باشه حرف ندارید 100 فیلترها کار میکنن وکار بردی کاربردی هستند .
  سپاس فراوان

  1. مصطفی دهقان می گوید

   خواهش میکنم، نظر لطف شماست و خوشحالیم که برای شما مفید بوده

 25. محمد اکبری می گوید

  سلام من فیلتر alligator میخوام که خط دندون (قرمز) خط لب (سبز) قطع کرده باشه . میشه اطفا راهنمایی کنید

  1. مصطفی دهقان می گوید

   سلام، اینکه چنین فیلتری باشه یا نه اطلاعی نداریم، اینکه میشه این فیلتر رو نوشت یانه، بله شدنی هست، اینکه ما می‌نوسیسم یا نه، خیر ما فیلتر اختصاصی نمی نویسیم

 26. امین می گوید

  سلام وقتتون بخیر، جناب وقتی کدهای مربوط به سوابق رو میزنیم به عنوان مثال
  [ih][2].PClosing > 1000
  البته با عدد انگلیسی، گاهی اوقات خطا میده که عدد 2 تعریف نشدست. باید چیکار کنیم؟

  1. مصطفی دهقان می گوید

   سلام، فیلترهایی که از تاریخچه قیمتی استفاده میکنند گاهی خطا میدهد که این خطا از سایت سازمان فناوری بورسه، کد مشکلی ندارد

 27. طاها می گوید

  سلام….خیلی عالی .من امشب وارد سایتتون شدم ..خدا خیرتون بده که بی چشم داشت اطلاعاتتون رو در اختیار سهامداران میذارین……من کد نویسی رو انجام میدم ارور میده که'(‘unexpected token… یا مینویسه unexpected identtifier …من هر چقدر هم که کد رو بالا و پایین میکنم متوجه نمیشم مشکل از کجاست .اگر راهنمایی کنید ممنون میشم ……..و اینکه میخواستم بدونم بجز tse سایت معتبر دیگه ای هست که بشه فیلتر نویسی رو انجام داد و خروجی گرفت ؟

  1. مصطفی دهقان می گوید

   سلام، خواهش میکنم لطف دارید، در مورد اون ارور اطلاعی ندارم و اینکه بله سایت tse تنها مرجع رسمی ارائه دیتای معاملات بورسه که میتونید از فیلترهای مختلف برای فیلتر اونها استفاده کنید.

 28. mosammam می گوید

  سلام از بابت فیلتر هایی که به آسانی در اختیار عموم قرار دادید سپاس .
  من فیلتر اختصاصی شما رو خرداری نمودم .اول که خطا را نشان می داد بعد که توسط یکی از دوستان با کلی از سایت های مختلف بررسی نمود مشخص شد یکی از دستورات اشتباه بسیار کوچکی را دارامی باشد. لطفا اول به برنامه نویستان بفرمایید اصلاح کند. ثانیا پس از اعتبار سنجی صحیح شد در ضمن اطلاعاتی که شما در خصوص اختصاصی این دستور ذکر نموده بودید متاسفانه نبود. من بازگشت روند سهم را طبق فیلتر مذکور را درخواست نمودم که متاسفانه نبود …… من ازبابت پرداخت ناراحت نیستم ولی از بابت اینکه مطمین بودم به فیلتر اختصاصی شما به اطلاعات درخواستی خودم می رسم که متاسفانه متاسفانه متاسفانه نرسیدم.

  1. مصطفی دهقان می گوید

   سلام و عرض ادب خدمت شما، در کد فیلتر هیچ مشکلی نیست. امکانش هست ایراد کوچکی که میفرمایید رفع کردید رو بفرمایید که چی بوده؟ چون از نظر ما هیچ ایرادی نداره، اگر تونستید ایرادی در فیلتر پیدا کنید، دو برابر مبلغی که پرداخت کردید جایزه می‌گیرید. چیزی که ما میدونیم اینه که برخی از روزها به دلیل اختلال سایت فناوری بورس در ارائه اطلاعات تاریخچه قیمتی در روز جدید، این مشکل بوجود میاد.

 29. mosammam می گوید

  سلام مجدد
  یک پرانتز اضافی داشت میخواهید گپی کنم دانلود شما رو و اصلاح شده ارسال کنم . همین یک پرانتز باز و بسته باعث شده بود در اعتبار سنجی خطا نشان دهد من پول دو برابر نمیخواهم ولی بابت اصلاح همین یک پرانتز حداقل 5 ساعت زمان برد. والان هم هنوز نتونستم با اینکه با هیچ خطاایی روبرونشده ولی نتونستم بازگشت روند سهم رو مشاهده کنم …. با این حال هنوز از مبلغ تقدیمی هر چند به نظر اندک می باشد رضایت ندارم.
  در آخر فیلتر یک پرانتز باز و بسته اضافه تعبیه شده

 30. mosammam می گوید

  return false;
  }( )
  این پرانتز آخر کاملا بیش از 5 ساعت وقت من و گرفت خودتون نگاهی بفرمایید آیا در دستور کار فیلتر هست یا خیر ؟
  ولی مجدد عرض می کنم از مابقی فیلتر ها کاملا میشه استفاده کرد و از این بابت سپاس

  1. مصطفی دهقان می گوید

   سلام، قربان این پرانتز درسته و اعتبار سنجی کد ربطی به این مسئله نداره،، دلیلش هم اینه که با همین کد برخی از مواقع خطا میده برخی مواقع نمیده، یک کدی که اشتباه باشه همیشه خطا میده، درسته؟ عرض کردم که ایراد از سایت بورسه، معمولا بعد از پایان معاملات روز تا بیان اطلاعات جدید قیمتی رو آپدیت کنن زمان میبره و معمولا با اختلال همراهه