از کجا بفهمیم کدام شرکت‌ها افزایش سرمایه دارند؟

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح است که از کجا باید متوجه شویم کدام شرکت افزایش سرمایه دارد؟ شرکت‌های بورسی برنامه‌های افزایش سرمایه‌ی خود‌ را در سایت کدال منتشر می‌کنند. در واقع مرجع اصلی اطلاع از برنامه‌ی افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی سایت کدال است. با این حال باتوجه به تعداد زیاد اطلاعیه‌هایی که هر روزه در این سایت منتشر می‌شود ممکن است مطلع شدن از برنامه افزایش سرمایه شرکت‌ها کمی مشکل باشد. در این مقاله به طور کامل به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه می‌توان به سرعت بفهمیم کدام شرکت‌ها افزایش سرمایه دارند و این افزایش سرمایه در کدام مرحله است.

سایت کدال چیست؟

سایت کدال به نشانی CODAL.IR سایتی است که زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کند و به منظور مکانیزه کردن جمع آوری، بررسی و انتشار اطلاعات مالی شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان و سایر اشخاصی که طبق قانون بازار اوراق بهادار ملزم به گزارش اطلاعات خود هستند، طراحی شده است.

تمامی شرکت‌های بورسی و فرابورسی موظف هستند اطلاعیه‌های مرتبط با صورت‌های مالی، فعالیت‌های ماهانه، برنامه‌های افزایش سرمایه، اطلاعات با اهمیت، اطلاع رسانی پرداخت سود و غیره را از طریق این سایت به اطلاع فعالین بازار سرمایه برسانند.

از این رو هر روزه اطلاعیه‌های زیادی در مورد مسائل گوناگون از سوی شرکت‌های مختلف بورسی در این سایت منتشر می‌شود.

برنامه افزایش سرمایه‌ی شرکت‌ها چگونه در کدال اطلاع رسانی می‌شود؟

موضوع افزایش سرمایه یکی از مواردی است که شرکت‌های بورسی موظف هستند در خصوص آن در سایت کدال اطلاع رسانی کنند. این اطلاع رسانی در قالب انتشار اطلاعیه‌هایی که طبق قوانین سیر مشخصی دارد در سایت کدال انجام می‌شود.

افزایش سرمایه مراحل مختلفی دارد. اگر با مراحل افزایش سرمایه آشنا نیستید مقاله‌ی مراحل افزایش سرمایه در بورس را مطالعه کنید.

اولین مرحله‌ی یک افزایش سرمایه در بورس با پیشنهاد هیئت مدیره شرکت به مجمع عمومی آغاز می‌شود و در این خصوص اطلاعیه‌ای در سایت کدال با عنوان “پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه” منتشر می‌شود که در آن میزان، نوع و دلیل افزایش سرمایه مشخص میشود.

در این زمان است که فعالین بازار سرمایه از برنامه آن شرکت در خصوص افزایش سرمایه آگاه می‌شوند.

نحوه دسترسی به اطلاعیه شرکت در خصوص پیشنهاد افزایش سرمایه

آموزش گام به گام تحلیل بنیادی برای انتخاب سهم مناسب

برای دانلود کتاب آموزش گام به گام تحلیل بنیادی روی لینک زیر کلیک کنید.

آیا میخواهید در بورس به موفقیت برسید؟ آیا نمیدانید چگونه یک سهم را از منظر بنیادی تحلیل کنید؟ نبود منبع آموزشی مناسب در زمینه تحلیل بنیادی انگیزه ای شد تا در یک کتاب آموزشی به زبانی کاملا ساده و کاربردی، به کمک تصاویر گویا و آموزش گام به گام، روش انتخاب یک سهم را بر اساس نکات بنیادی آموزش داده ایم. قطعا این روش آموزشی را در هیچ کجا پیدا نخواهید کرد! این کتاب الکترونیکی را به تمام کسانی که می خواهند در بازار بورس به موفقیت مستمر برسند توصیه میکنیم .

خرید و دانلود کتاب (قیمت با تخفیف: 45 هزار تومان)

برای اینکه به اطلاعیه‌های یک شرکت در سایت کدال دسترسی پیدا کنید باید به سایت کدال مراجعه کنید و از قسمت جستجوی اطلاعیه‌ها، نماد مورد نظر خود را سرچ کنید. اگر شرکت برنامه افزایش سرمایه داشته باشید اطلاعیه “پیشنهاد هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه” را می‌توانید از بین اطلاعیه‌ها پیدا کنید (تصویر زیر).

برنامه افزایش سرمایه شرکت‌ها

روی اطلاعیه کلیک کنید تا جزئیات مربوط به افزایش سرمایه را مشاهده کنید.

از کجا بفهمیم کدام شرکت‌ها افزایش سرمایه دارند؟

همان طور که می‌دانید بالغ بر 700 نماد بورسی و فرابورسی وجود دارد. از کجا بفهمیم کدام شرکت‌ها افزایش سرمایه دارند؟ برای این کار می‌توان به سایت کدال مراجعه و در قسمت جستجوی اطلاعیه نماد خاصی را وارد نکنید. در فیلد “کد اطلاعیه” کد ن-60 را وارد کنید و دکمه جستجو را بزنید (تصویر زیر).

کدام شرکت ها برنامه افزایش سرمایه دارند

به این طریق می‌توانید تمامی اطلاعیه‌های شرکت‌ها در خصوص پیشنهاد هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه را پیدا کنید (اولین اطلاعیه در خصوص افزایش سرمایه شرکت‌ها).

کدهای اطلاعیه‌های مرتبط با افزایش سرمایه در کدال

افزایش سرمایه مراحل مختلفی دارد و هر نوع اطلاعیه‌ای در کدال یک کد منحصر به فرد دارد. برای پیدا کردن هر اطلاعیه میتوانید از کدهای زیر استفاده کنید:

  • ن-60 پیشنهاد هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه
  • ن-61 اظهار نظر حسابرس در خصوص گزارش توجیهی افزایش سرمایه
  • ن-62 مدارک و مستندات درخواست افزایش سرمایه (مجوز افزایش سرمایه)
  • ن-63 مهلت استفاده از مجوز افزایش سرمایه
  • ن-56 آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده
  • ن-64 مهلت استفاده از حق تقدم
  • ن-67 آگهی ثبت افزایش سرمایه
آموزش گام به گام تابلوخوانی پیشرفته در بورس

برای دانلود کتاب آموزش گام به گام تابلوخوانی پیشرفته روی لینک زیر کلیک کنید.

تابلوخوانی در کنار تحلیل بنیادی و تکنیکال، بعد سوم بورس است. همه چیز در تابلوی معاملات سهم وجود دارد، اطلاعاتی که شاید در نگاه اول کسی متوجه آنها نشود اما با یادگیری تکنیک های تابلو خوانی و بازار خوانی می توانید به اطلاعات زیادی دست پیدا کنید و بر این اساس معاملات پر سودتری داشته باشید. در کتاب آموزش تابلو خوانی پیشرفته به مطالبی خواهیم پرداخت که در هیچ کلاس یا کتابی به شما آموزش نمی دهند. تکنیک هایی که حاصل سالها تجربه در بازار سرمایه است.

خرید و دانلود کتاب (قیمت با تخفیف: 39 هزار تومان)

پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را نیز بخوانید
1 نظر
  1. داود می گوید

    عالی بود دست شما درد نکنه

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پکیج آموزش معاملات 90 درصدی

برای مشاهده توضیحات بیشتر، خرید و دانلود پکیج، روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده پکیج آموزشی